کارگروه
حقوق قضایی حسن بصیری هریس
وکالت یک حرفه است و نهایتاً هدف از اشتغال به آن کسب درآمد است، اما یادمان باشد مراجعه کننده معمولاً در موقعیت بسیار بدی به سر می برد. درمانده و گرفتار است. هر برخوردی که باعث شود این حس به موکل منتقل شود که ما منتظریم از گرفتاری او پول در بیاوریم و او را به شکل اسکناس می بینیم، هرگز به ما اعتماد نخواهد کرد. اشتغال به حرفه مقدس وکالت یک موهبت است، موهبتی که از طرف آفریدگار یکتا به وکلا ودیعه داده می شود. شغلی است که با اشتغال به آن می توانید به گرفتاران و درماندگان کمک کنید و گره از کار خلق ...
 

اعتراض به نظریه پزشک قانونی

صفحه اصلی کارگروهها >> حقوق قضایی حسن بصیری هریس  >> اعتراض به نظریه پزشک قانونی
حسن بصیری هریس

حسن بصیری هریس

در کارگروه: حقوق قضایی حسن بصیری هریس
تعداد ارسالي: 73
1 ماه پیش در تاریخ: جمعه, دي 29, 1402 19:36


اعتراض به نظریه پزشک قانونی در مورد دیه


گاهی، در برخی از پرونده های حقوقی و کیفری، موضوع، جهت اظهارنظر تخصصی، به پزشکی قانونی، ارجاع شده، اما، در بعضی موارد، پس از وصول نظریه این مرجع، یکی از طرفین دعوی، به این نظر تخصصی اعتراض دارد. در این صورت، این سوال مطرح می گردد که آیا امکان اعتراض به نظریه پزشکی قانونی، وجود دارد یا خیر؟در پاسخ به این سوال که اکثر مراجعه کنندگان و تماس گیرندگان می پرسند چنین می توان گفت که مطابق مواد 260 قانون آیین دادرسی مدنی و 161 قانون آیین دادرسی کیفری، هر یک از طرفین دعوی، می توانند، به نظریه کارشناسی، اعتراض نمایند و اعتراض به گواهی نظریه پزشکی قانونی نیز برای طرفین دعوای حقوقی و کیفری، امکان پذیر می باشد و خیلی ها اینکه اعلام می نمایند چه متنی برای اعتراض بنویسیم که نمونه متن جهت اعتراض توضیح داده می شود.


نمونه متن اعتراض به نظریه پزشک قانونی در مورد دیه


بازپرس محترم  دادسرای عمومی و انقلاب  شهرستان هریس


احتراما اینجانب .............شاکی پرونده کلاسه ............... با توجه به صدور گواهی پزشکی قانونی، در مهلت یک هفته ای اعتراض، مراتب اعتراض خود را به نظریه پزشکی قانونی اعلام شده، به شرح ذیل، به استحضار می رساند: در بند دوم برگه پزشک قانونی اعلام شده است که شکستگی انگشت سوم دست در حالی که در عکس رادیولوژی شکستگی حاکی از سه انگشت بوده است و در بند هفتم تورم چشم بیان شده است در حالی که داخل چشم آسیب دیده و طبق نظریه چشم پزشکی سه ماه دیگر باید مورد جراحی قرار بگیرد که متاسفانه در نظریه  اعلام شده لحاظ نشده است و معاینه مجدد هم قید نشده است لذا ضمن اعتراض به گواهی نظریه پزشکی قانونی صادر شده، ارجاع موضوع به کمیسیون پزشکی قانونی، جهت بررسی مجدد مدارک ارائه شده و اصلاح نظریه را تقاضا دارم.


پرداخت هزینه قبل از مشاوره در مورد موضوعات منتشر شده به مبلغ 55 هزار تومان به شماره کارت ۵۸۹۲۱۰۱۳۴۲۵۰۲۷۲۷ و تماس با شماره 09148744369 مشاور حقوقی آنلاین.برگه پزشک قانونی در مورد محاسبه دیه ،اشکالات ،اعتراضات و ...را می توانید از روبیکا یا ایتا،واتساپ و یا هر وسیله ارتباطاتی که در دسترس دارید ارسال نمایید و در اسرع وقت به صورت دقیق محاسبه و ارسال می گردد.قبل از ارسال، هزینه فوق را پرداخت و تماس یا پیام واریزی را نیز ارسال نمایید.


پاسخگویی و جواب به زبان خودتان ترکی ،فارسی،لری،انگلیسی امکان پذیر است.


حسن بصیری هریس جزا و جرم شناسی


 


حذف ارسالي ويرايش ارسالي