کلاینت چیست

sinabn68 sinabn68

sinabn68 sinabn68

در کارگروه: برنامه نویسی تحت Microsoft .Net
تعداد ارسالي: 1
2 سال پیش در تاریخ: چهارشنبه, تير 18, 1399 17:42

میزبان اول به کسانی که از سرویسی استفاده می‌کنند، کلاینت یا یوزر گفته می‌شود. به‌طور مثال همگی ما کلاینت اینستاگرام یا تلگرام هستیم و از سیستم تلگرام برای ارسال پیام و فایل یا اینستاگرام استفاده می‌کنیم یا مثال دیگر، شما در حال مطالعه این صفحه هستید پس شما کلاینت یا همان یوزر هستید. کلاینت‌ها اکثرا دریافت‌کننده اطلاعات هستند.


میزبان اول در مثال دیگر، با جست‌وجو کردن سرور مجازی در مرورگر خود اطلاعات وب‌سایت سرور مجازی میزبان اول به شما نمایش داده می‌شود، پس شما با باز کردن وب‌سایت سرور مجازی میزبان اول متن‌ها، عکس‌ها و… را در مرورگر خود دریافت (دانلود) کرده‌اید.


البته کلاینت‌ها همیشه دریافت‌کننده نیستند. زمانی‌که شما عکسی در اینستاگرام خود به اشتراک می‌گذارید یا فایلی یا متنی ازطریق تلگرام با میزبان اول دوستان خود به اشتراک می‌گذارید، درواقع دارید اطلاعاتی را آپلود می‌کنید و دوستان شما برای دیدن این اطلاعات نیازمند دانلود آن هستند.


حذف ارسالي ويرايش ارسالي
otto haley

otto haley

در کارگروه: برنامه نویسی تحت Microsoft .Net
تعداد ارسالي: 7
2 هفته پیش در تاریخ: چهارشنبه, دي 22, 1400 11:12

Client چیست؟ Client یا مشتری یک مفهوم کلی بوده و در بخش‌های متنوعی استفاده می‌شود. کلاینت در دنیای شبکه و علوم رایانه به کامپیوتر یا کاربری گفته می‌شود که یک درخواست دارد. این درخواست توسط سرور پردازش می‌شود و به خاطر همین کلاینت و سرور کنار هم معنی پیدا می‌کنند. این مفهوم در قالب یک مدل ارائه می‌شود که به آن مدل Client-Server می‌گوییم. کلاینت به طور معمول در شبکه استفاده شده و به 3 دسته کلی تقسیم می‌شود. 


 


نرم افزار بورس


شکل گیری شخصیتحذف ارسالي ويرايش ارسالي