کارگروه
تبادل تجربه ها
دوستان محترم اینجا محلی برای تبادل تجارب کامپیوتری می باشد. هر روز تجربه جدیدی را آموختید در اینجا برای دیگر دوستان قرار دهید تا با اینکارتان هزاران تجربه جدید را بیاموزید. www.raviar.com موفق باشید - خلیل زارع
 

فوم بتن چیست؟

سید فاضل شالچی

سید فاضل شالچی

در کارگروه: تبادل تجربه ها
تعداد ارسالي: 1
5 سال پیش در تاریخ: چهارشنبه, ارديبهشت 10, 1393 16:30


آشنایی با بتن سبک (فوم بتن)

فوم بتن پوششی است جدید، جهت مصارف مختلف در ساختمان؛ که بعلت خواص فیزیکی منحصر به فرد خود، بتنی سبک و عایق با مقاومت لازم و کیفیت مطلوب ارائه میدهد.
این پوشش از ترکیب سیمان، آب، و فوم (ماده شیمیائی تولید کننده ی کف) ایجاد میشود. ماده کف زا (فوم) درضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصوص، حباب هایی از هوا را تولید و آنها را تثبیت مینماید.

کف حاصل که کاملاً پایدار میباشد، درضمن اختلاط با سیمان و آب، در درون میکسر (همزن)، ملاتی سبک و روان بوجود می آورد که قابل پمپاژ بوده و جهت مصارف گوناگونی ازجمله کف سازی، مورد استفاده قرار میگیرد.

 

این ملات، پس از خشک شدن، با توجه به درصد سیمان، درضمن بهره مندی از مقاومت مناسب، دارای وزن مخصوص بسیار پائینی درحدود 300~1600 کیلو گرم در متر مکعب خواهد بود (این وزن مخصوص، در کف سازی معمولاً درحدود 350 کیلوگرم در مترمکعب انتخاب میشود).

بنابراین بتن سبک بعنوان مصالحی که چگالی آن بطور قابل ملاحظه ای از بتن معمولی پایین تر است، میتواند نقش موثری در کاهش وزن ساختمانها، بخصوص در قسمت غیره سازه ای داشته باشد.


عمده ترین و اصلی ترین کاربردهای بتن سبک که امروزه در ایران، شاهد آن هستیم شامل بتن کفسازی و شیب بندی و همچنین بلوک های سبک سقفی و دیواری است.

مزایای این نوع بتن درکنار سبک بودن، بالا بودن عایق حرارتی و صوتی، سرعت عمل در اجرا و قیمت تمام شده ی مناسب تر آن می باشد.

 


منبع: سایت فوم بتن شتاب


 


مطالب مرتبط :

فوم بتن چیست؟

کاربردهای فوم بتن

مزایای فوم بتن

مقایسه قیمت فوم بتن و پوکه

فوم بتن یا پوکه ؟


 


حذف ارسالي ويرايش ارسالي
مسعود اسکو

مسعود اسکو

در کارگروه: تبادل تجربه ها
تعداد ارسالي: 1
5 سال پیش در تاریخ: شنبه, تير 07, 1393 22:14

بتن


برای ساخت بتن سبک روش های مختلفی وجود دارد. بتن حباب دار که با افزودنی بتن حباب زا تولید می شود. و فوم بتن ها که با دستکاه تولید فوم تولید میگردد. البته بتن های سبک دیگر هم وجود دارد که هرکدام برای کاربرئ خاصی طراحی شده است.


حذف ارسالي ويرايش ارسالي