کارگروه
مرجع دانش
عرفان - فلسفه - مطالب علمی - کامپیوتر - نرم افزار - سخت افزار -رفع شبهات دینی - برنامه نویسی وب - امنیت شبکه - اوراکل - سیاست
 

چیزهای جالب درمورد نوشابه مشکی!!!!!!

صفحه اصلی کارگروهها >> مرجع دانش  >> چیزهای جالب درمورد نوشابه مشکی!!!!!!
مهدى زرگر

مهدى زرگر

در کارگروه: مرجع دانش
تعداد ارسالي: 28
8 سال پیش در تاریخ: دوشنبه, دي 26, 1390 15:39

شاید ندانید که:

- در بسیارى از ایالت‌هاى آمریکا، مأمورین پلیس راه، دو گالن کوکاکولا در صندوق‌عقب اتومبیل‌هایشان همراه دارند تا در صورت تصادف رانندگی، خون یا روغن و گازوئیل را با کمک آن از روی آسفالت پاک کنند.

- براى تمیز کردن توالت، یک شیشه کوکاکولا را داخل کاسه توالت بریزید و یک ساعت صبر کنید. سپس با آب پر فشار بشویید. اسید سیتریک موجود در کوکاکولا لکه‌ها را از سطوح چینی می‌زداید.

- براى برطرف کردن لکه‌هاى زنگ از سپر آبکرم کارى شده اتومبیل، سپر را با یک تکه کاغذ ( فویل) آلومینیوم مچاله شده آغشته به کوکاکولا بسایید.

- برای تمیز کردن فساد قطب‌هاى باترى خودرو، یک قوطی کوکاکولا را روى قطب‌ها بریزید تا با قلیان کردن، آن را تمیز کند.

- براى شل کردن پیچ و مهره‌هاى زنگ زده، تکه‌اى پارچه را که در کوکاکولا خیس شده است براى چند دقیقه بر روى آن قرار دهید.

- براى پاک کردن چربی از لباس‌ها، یک قوطی کوکاکولا را داخل ماشین لباسشویی پر از لباس‌هاى چرب خالی کنید، پودر لباسشویی اضافه کنید و ماشین را روى دور عادى روشن کنید. کوکاکولا به تمیز شدن لکه‌هاى چربی کمک می‌کند.

- کوکاکولا بخار آب را از روى شیشه جلوى اتومبیل تمیز می‌کند. در مناطق سرد و مرطوب، مثل midwest در شمال آمریکا، گاهی اوقات شیشه جلوى اتومبیل از بیرون بخار می‌کند که با برف پاک‌کن پاک نمی‌شود. در ایران را نمی‌دانم.

توزیع‌کنندگان کوکاکولا بیش از 20 سال است که از آن براى تمیز کردن موتور کامیون‌هاى خود استفاده می‌کنند. ماده مؤثر کوکاکولا اسید فسفریک با ph برابر 28/0 است. اسید فسفریک ناخن را در مدت حدود 4 روز حل می‌کند. همچنین کلسیم را از استخوان‌ها می‌زداید و عامل اصلی افزایش روزافزون پوکی استخوان است. براى حمل محلول کوکاکولا (محلول غلیظ شده)، کامیون‌هاى حامل باید از علامت‌هاى ویژه «مواد خطرناک» که براى حمل مواد به شدت خورنده در نظر گرفته شده استفاده کنند.

ببین تو بدن آدم چیکار میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حذف ارسالي ويرايش ارسالي