۷ قانون موثر در طراحی و محتوای بهتر وبسایت

صفحه اصلی کارگروهها >> گروه طراحان نگاه تازه  >> ۷ قانون موثر در طراحی و محتوای بهتر وبسایت
کاربر حذف شده

کاربر حذف شده

در کارگروه: گروه طراحان نگاه تازه
تعداد ارسالي: -2
10 سال پیش در تاریخ: پنجشنبه, فروردين 11, 1390 9:0یکی از مهمترین اصول در طراحی وبسایت که خیلی هم موثر است ساده نگه داشتن آن است . این قانون بایستی به تمام جنبه های وبسایت شما از جمله گرافیک و محتوا اعمال شود . با استفاده از نکات زیر شما میتوانید سایتی ساده و زیبا داشته باشید و همچنین از درهم و برهمی آن جلوگیری کنید .۱ – توجه به ویژگی ها و امکانات سایت :توسعه وبسایت از جمله عادات تمامی نویسندگان است و میخواهند ویژگی ها و قابلیت هایی به وبسایت خود بیفزایند اما در بعضی مواقع ویژگی هایی اضافه میکنند که فقط خود شما را راضی میکند اما هیچ اهمیتی برای خوانندگان و مشتریان شما ندارد و این به تلف کردن وقت و پهنای باند کاربر خود می انجامد . پس توجه داشته باشید که قابلیت هایی اضافه کنید که برای کاربران اهمیت ویژه ای داشته باشد .


۲ – امکانات وب خود را به حداقل برسانید تا کاربر به پهنای باند بیشتری احتیاج نداشه باشد :پهنای باند کاربر توسط تصاویر و فیلم ها استفاده میشوند پس کمی عاقلانه تر بیاندیشید زیرا مصرف پهنای باند کاربر توسط سایت شما میتواند کاربر را تحریک کند تا از سایت شما دیدن نکند . علاوه بر این از صفحات وب خود به طور منظمی دیدن کنید تا هم بررسی دقیقی داشته باشید و هم اگر لینک های خرابی وجود داشت آنها را تعمیر کنید .


۳ – به بازدیدکنندگان خود اطلاع رسانی کنید :دادن اطلاعاتی که کاربر بتواند آنها را راحتر حضم کند خیلی بهتر است و اطلاعاتی بدهید که کاربر آنها را ادعای شما تلقی نکند بلکه عملکرد شما را نشان بدهد . همچنین دادن اطلاعات دقیق در رابطه با امکانات و محصولات سایت خود کاربر را وادار میکند تا درباره شما بهتر قضاوت کند و این خود موفقیت شما را در آغاز هدف خود میرساند و این پایه ای میشود تا کاربر با شما بیشتر رابطه برقرار کند و مشتری دائمی شما شود .


۴ – سادگی در نوشتن و روشن فکر بودن :استفاده ساده از کلمات, به کاربر این اجازه را میدهد تا مطالب را آسانتر درک کند . سعی کنید از کلمات پیچیده کمتر استفاده کنید زیرا این کلمات فقط برای عده ای از مردم قابل درک میباشد . عنوان ساده ی مطلب, بازدیدکننده را تشویق میکند تا مطالب شما را بخواند و همچنین ابهام در نوشتن و بیان میتواند تصویر منفی از سایت شما را ذهن کاربر بگذارد .


۵ – توسعه محتوای خوب :تولید محتوای خوب برای وبسایت شما بسیار مهم است زیرا میتواند باعث جذب بیشتر بازدیدکننده به وب شما شود و اگر شما بودجه کافی دارید میتوانید با استخدام بازاریاب برای محصولات خود و تبلیغات و همچنین فارغ التحصیلان روزنامه نگاری که میتوانند مطالب شما را به نحو احسن ویرایش کنند تا بازدیدکننده آنها را بهتر مطالعه کند . همچنین تهیه هدیه و قرعه کشی میتواند کاربران شما را وادار کند تا به طور منظم مطالب شما را پیگیری کنند .


۶ – طراحی منحصر به فرد صفحات وبسایت شما :صفحات وبسایت شما بایستی به صورت منحصر به فردی طراحی شود و کپی برداری از دیگر سایت ها نباشد . همچنین طراحی به گونه ای باشد که کاربر برای پیدا کردن مطالب سردرگم نشود . طراحی منحصر به فرد وبسایت شما میتواند یک مزیت بزرگ در مقابل رقبا باشد .


۷ – جست و جوی ساده و جهت یابی :به جز سادگی در محتوا و گرافیک عامل دیگری هم که خیلی باید ساده باشد جست و جوی سریع و آسان اطلاعات است . اگر بازدیدکننده به آسانی به دنبال چیزی که میگردد پیدا نکند به سایت های دیگری میرود زیرا آنها چنان حوصله ای ندارند که بخواهند برای پیدا کردن مطلبی چندین صفحه را پشت سر بگذارند . قابلیت جست و جوی آسان برای بازدیدکننده مزیتی است که کاربر میتواند به راحتی و خیلی سریع در بین صفحات وبسایت شما حرکت کند و این برای کاربر خیلی لذت بخش خواهد بود و همچنین به تکرار بازدیدکنندگان بیشتر می انجامد .


مراحل بالا قطعا به شما کمک خواهد کرد تا اعتبار و رتبه بندی بهتری در موتور جست و جو و همچنین ایجاد اعتماد در خواننده و بازدیدکننده بیشتر پیدا کنید .


منبع: مجله اینترنتی گویا آی تیحذف ارسالي ويرايش ارسالي